Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/93489
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Структурно–функціональні зміни остеобластів за умов дії хронічної гіперглікемії
Other Titles Structural and functional changes of osteoblasts under conditions of chronic hyperglycemia
Authors Ponyrko, Alina Oleksiivna  
Teslyk, Tetiana Petrivna  
Riabenko, Tetiana Vasylivna  
ORCID http://orcid.org/0000-0002-1799-7789
http://orcid.org/0000-002-5832-7415
http://orcid.org/0000-0003-2740-389X
Keywords ультрамікроструктура
ultramicrostructure
довгі трубчасті кістки
long tubular bones
гіперглікемія
hyperglycemia
остеогенні клітини
osteogenic cells
Type Article
Date of Issue 2021
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/93489
Publisher Волинський національний університет імені Лесі Українки
License Creative Commons Attribution - NonCommercial 4.0 International
Citation Понирко А. О., Теслик Т. П., Рябенко Т. В. Структурно-функціональні зміни остеобластів в умовах хронічної гіперглікемії // Нотатки сучасної біології. 2021. № 1 (1). С. 85-92. DOI: https://doi.org/10.29038/NCBio.21.1.85-92
Abstract Метою нашого дослідження було вивчення структурно-функціональних змін остеогенних клі тин довгих трубчастих кісток щурів старечого віку та визначення взаємозв’язку між ультрамікроскопічною будовою остеобластів та інтенсивністю експресії остеопонтину та RANKL за умов хронічної гіперглікемії. Експеримент моделювали щляхом інтраперитонеального введення одноразової ін’єкції дигідрату алоксану в дозі 150 мг/кг маси тіла на 0,9% розчину хлориду натрію. Для дослідження структури стегнової та плечової кісток використовували такі методи: трансмісійної електронної мікроскопії та імуногістохімічний. При дослі дженні остеобластів та остеоцитів оцінювали наступні показники: цілісність клітинних елементів та мембран них органел, вакуолізацію цитоплазми. В результаті експерименту було встановлено, що в старечих щурів за умов тривалої гіперглікемії спо стерігається значна гіпертрофія гЕПС, наростаюча деструкція органел у цитоплазмі відповідно до збіль шення терміну дії хронічної гіперглікемії. Починаючи з 30 доби експерименту у щурів старечого віку було виявлено гіперфункцію остеобластів як адаптивну реакцію на підвищення рівня глюкози та їх виражену ре акцію у вигляді значної гіпертрофії гЕПС, деструкції органел у цитоплазмі та набуханні мітохондрій із пода льшим активним прогресуванням аж до 180 доби. Відзначається формування залишкових тілець, що є озна кою компенсаторної реакції. Пригнічення рівня експресії остеопонтину є наслідком підвищення рівня глюкози, що в свою чергу порушує нормальне формування кісткової тканини за умов хронічної гіперглікемії. Імуногістохімічне дослі дження підтвердило порушення будови і функціонування остеобластів та деструктивні зміни в остеоцитах, що проявлялось у зменшенні експресії остеопонтину (одного з маркерів формування кісткової тканини) та поступовим збільшенням показника RANKL (маркер, що бере безпосередню участь у кістковій резорбції).
Метою нашого дослідження було вивчення структурно-функціональних змін остеогенних клі тин довгих трубчастих кісток щурів старечого віку та визначення взаємозв’язку між ультрамікроскопічною будовою остеобластів та інтенсивністю експресії остеопонтину та RANKL за умов хронічної гіперглікемії. Експеримент моделювали щляхом інтраперитонеального введення одноразової ін’єкції дигідрату алоксану в дозі 150 мг/кг маси тіла на 0,9% розчину хлориду натрію. Для дослідження структури стегнової та плечової кісток використовували такі методи: трансмісійної електронної мікроскопії та імуногістохімічний. При дослі дженні остеобластів та остеоцитів оцінювали наступні показники: цілісність клітинних елементів та мембран них органел, вакуолізацію цитоплазми. В результаті експерименту було встановлено, що в старечих щурів за умов тривалої гіперглікемії спо стерігається значна гіпертрофія гЕПС, наростаюча деструкція органел у цитоплазмі відповідно до збіль шення терміну дії хронічної гіперглікемії. Починаючи з 30 доби експерименту у щурів старечого віку було виявлено гіперфункцію остеобластів як адаптивну реакцію на підвищення рівня глюкози та їх виражену ре акцію у вигляді значної гіпертрофії гЕПС, деструкції органел у цитоплазмі та набуханні мітохондрій із пода льшим активним прогресуванням аж до 180 доби. Відзначається формування залишкових тілець, що є озна кою компенсаторної реакції. Пригнічення рівня експресії остеопонтину є наслідком підвищення рівня глюкози, що в свою чергу порушує нормальне формування кісткової тканини за умов хронічної гіперглікемії. Імуногістохімічне дослі дження підтвердило порушення будови і функціонування остеобластів та деструктивні зміни в остеоцитах, що проявлялось у зменшенні експресії остеопонтину (одного з маркерів формування кісткової тканини) та поступовим збільшенням показника RANKL (маркер, що бере безпосередню участь у кістковій резорбції).
Appears in Collections: Наукові видання (НН МІ)

Views

Australia Australia
1
Singapore Singapore
1
Ukraine Ukraine
22
United States United States
123
Unknown Country Unknown Country
7

Downloads

Singapore Singapore
1
Ukraine Ukraine
124
United States United States
121
Unknown Country Unknown Country
1

Files

File Size Format Downloads
Ponyrko_osteoblasty.pdf 777.77 kB Adobe PDF 247

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.