Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/98727
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Розробка програмного комплексу точного прогнозування генерації електроенергії сонячними електростанціями для мінімізації зелено вугільного парадоксу
Authors Koplyk, Ihor Volodymyrovych  
ORCID http://orcid.org/0000-0003-2217-731X
Keywords генерація
електроенергія
енергоринок
зелено-вугільний парадокс
моделювання
небаланс
прогнозування
сонячна електростанція
фактори
generation
electricity
energy market
green-coal paradox
modeling
imbalance
prognostication
solar power plant
factors
Type Technical Report
Date of Issue 2024
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/98727
Publisher Сумський державний університет
License Copyright not evaluated
Citation Розробка програмного комплексу точного прогнозування генерації електроенергії сонячними електростанціями для мінімізації зелено вугільного парадоксу : звіт про НТР, етап № 3 (проміжний) / кер. І. В. Коплик. Суми : Сумський державний університет, 2024. 20 с. № 0123U102760.
Abstract Метою проведення наукової роботи є розроблення програмно-аналітичного комплексу точного прогнозування обсягів погодинної/добової генерації електроенергії сонячними електростанціями. Його практичне застосування дозволить зменшити витрати підприємств сонячної енергетики у частині плати за небаланс, та зниження потужностей електрогенерації на вуглеводневому паливі, які знаходяться у «гарячому» резерві, що буде мати позитивний вплив на зменшення карбонового сліду при експлуатації об’єктів енергетики. Ключовим параметром стабільності роботи енергетичної системи країни є забезпечення балансу між виробництвом і споживанням електроенергії. Особливістю енергосистеми України є дефіцит маневрової потужності. Ситуація з балансуванням енергосистеми в останні роки суттєво погіршилась через стрімке зростання частки сонячної електроенергії у кінцевому енергоспоживанні країни, генерація якої є нестабільною та важкопрогнозованою. Додавання значних обсягів електроенергії, згенерованої сонячними електростанціями, до енергетичної системи потребує додаткових маневрових потужностей, зокрема на вугільних теплоелектростанціях. Це призвело до виникнення так званого зелено-вугільного парадоксу – необхідності збільшувати генерацію електроенергії на вугільних теплоелектростанціях при суттєвому зростанні потужностей сонячної генерації. Такі тенденції поставили під питання доцільність подальшого розвитку сонячної енергетики в країні. Пошкодження об’єктів енергосистеми в наслідок воєнних дій посилили ці негативні процеси. Також, практичною проблемою, яка повинна бути вирішена проєктом, є зменшення витрат виробників електроенергії з сонячного випромінювання у частині їх фінансової відповідальності за небаланси.
Appears in Collections: Звіти з наукових досліджень

Views

Downloads

Files

File Size Format Downloads
Koplyk_zvit_2024.pdf 880.18 kB Adobe PDF 0

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.