Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/98989
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Терапевтичні вправи для збільшення діапазону руху кінцівок у пацієнтів з геміплегією внаслідок геморагічного інсульту
Authors Огієнко, Д.С
ORCID
Keywords фізична терапія
physical therapy
рухові порушення при інсульті
вправи на розтяг
Type Masters thesis
Speciality 227 - Фізична терапія, ерготерапія
Date of Issue 2025
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/98989
Publisher Сумський державний університет
License Copyright not evaluated
Citation Огієнко Д. С. Терапевтичні вправи для збільшення діапазону руху кінцівок у пацієнтів з геміплегією внаслідок геморагічного інсульту : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : 227 – терапія та реабілітація / наук. кер. О. О. Єжова. Суми : Сумський державний університет. 2025, 56 с.
Abstract У роботі досліджуються аспекти фізичної терапії пацієнта з геморагічним інсультом. Проведено аналіз наукових досліджень щодо провідних порушень функцій при інсульті та терапевтичних вправ для їх відновлення. З’ясовано, що геморагічний інсульт супроводжується широким спектром неврологічних ускладнень, серед яких найбільш поширеними є порушення моторики, рівноваги, координації, сенсорних функцій та когнітивних здібностей. Фізична терапія є критично важливою складовою реабілітації пацієнтів після геморагічного інсульту, оскільки сприяє відновленню рухової активності, покращенню м’язової сили, координації, рівноваги та загальної функціональної мобільності. Поєднання активних і пасивних вправ, тренування балансу, розтяжки та використання допоміжних технологій дозволяє зменшити м’язову спастичність, попередити контрактури та стимулювати нейропластичність мозку. Провідним засобом реабілітації пацієнта з геморагічним інсультом були терапевтичні вправи на збільшення амплітуди рухів, покращення контролю м’язового тонусу, розвиток навичок самообслуговування, дихальну та координаційну терапію. Після реалізації програми протягом 20 днів у стаціонарних умовах виявлені суттєві позитивні зміни, що доводять її ефективність.
Appears in Collections: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (НН МІ)

Views

Downloads

Files

File Size Format Downloads
Ogienko_mag_rob.pdf 807.28 kB Adobe PDF 0

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.