Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/99008
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Фізична терапія при посттравматичній комбінованій контрактурі колінного суглобу внаслідок численних кульових поранень
Authors Ситник, О.В.
ORCID
Keywords фізична терапія
physical therapy
контрактура колінного суглоба
посттравматична реабілітація
функціональна незалежність
балансувальні вправи
силові тренування
навчання ходьбі
Type Masters thesis
Speciality 227 - Фізична терапія, ерготерапія
Date of Issue 2025
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/99008
Publisher Сумський державний університет
License Copyright not evaluated
Citation Ситник О. В. Фізична терапія при посттравматичній комбінованій контрактурі колінного суглобу внаслідок численних кульових поранень : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : 227 – терапія та реабілітація / наук. кер. Ю.О. Атаман. Суми : Сумський державний університет, 2025. 79 с.
Abstract Актуальність дослідження зумовлена зростанням кількості пацієнтів, зокрема військовослужбовців, які отримують вогнепальні поранення з подальшим розвитком контрактур колінного суглоба. Відновлення їхньої функціональної незалежності та працездатності є важливою проблемою сучасної реабілітаційної медицини. Мета дослідження – розробка, впровадження та перевірка ефективності програми фізичної терапії при посттравматичній комбінованій контрактурі колінного суглобу внаслідок численних кульових поранень, що направлена на покращення рухливості, сили, балансу та функціональної незалежності пацієнта. Методи дослідження включали аналіз наукової літератури, об’єктивне функціональне тестування (гоніометрія, шкала Ловетта, ВАШ, TUG, 6MWT, індекс Бартела, шкала FIM), розробку та впровадження реабілітаційної програми, оцінку її ефективності. Основні результати показали, що запропонована програма фізичної терапії забезпечила значне покращення функціонального стану пацієнта. Через 6 місяців реабілітації досягнуто збільшення обсягу рухів у колінному суглобі (згинання до 120°, повне розгинання), покращення сили м’язів (з 3/5 до 5/5 за Ловеттом), зменшення болю (ВАШ з 7/10 до 2/10), відновлення функціональної мобільності (TUG – з 28 до 12 секунд, 6MWT – з 250 м до 520 м), а також підвищення рівня самостійності (індекс Бартела – з 55 до 95 балів, FIM – з 72 до 120 балів). Можливе використання розробленої реабілітаційної програми у клінічній практиці для відновлення пацієнтів з контрактурами колінного суглоба після бойових травм та важких ушкоджень.
Appears in Collections: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (НН МІ)

Views

Downloads

Files

File Size Format Downloads
Sytnyk_mag_rob.pdf 1.34 MB Adobe PDF 0

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.