Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41761
Title: Можливості використання препарату "Полісорб" як ефективного засобу попередження перфорації очного яблука при хімічних опіках рогівки в експерименті
Authors: Герасимюк, І.Є.
Романюк, Т.І.
Keywords: рогівка ока
роговица глаза
cornea of the eye
хімічні опіки
химические ожоги
chemical burns
сорбент «Полісорб»
сорбент «Полисорб»
sorbent "Polisorb"
Issue Year: 2015
Citation: Герасимюк, І.Є. Можливості використання препарату "Полісорб" як ефективного засобу попередження перфорації очного яблука при хімічних опіках рогівки в експерименті [Текст] / І.Є. Герасимюк, Т.І. Романюк // Морфологічні дослідження - виклики сучасності : збірник тез доповідей науково-практичної конференції, м. Суми, 23-24 квітня. - Суми : СумДУ, 2015. - С. 104-106.
Abstract: Опікова травма очей – складна багатофакторна проблема медицини. У патогенезі хвороби задіяні різноманітні механізми як деструктивні, так і регенеративні, змінюється імунологічна реактивність на фоні тяжкого стресу. У загальному, враховуючи складність і патофізіологічні механізми патогенезу опіків очей, запропоновано і застосовується багато різноманітних підходів і методів лікування опікової травми. Велике значення надається першій невідкладній допомозі. Її суть полягає у максимальному і швидкому видаленні хімічної речовини з рогівки, кон’юнктивального мішка, повік з метою зменшення пошкодження тканин ока. За даними деяких авторів, ефективним є використання фосфат-буферних нейтралізаторів та сорбції і детоксикації із застосуванням різноманітних матеріалів з високою здатністю поглинання хімічних речовин. За загальноприйнятими правилами при опіках кислотою для промивання застосовують слаболужні розчини, а при опіках лугами – слабокислі. Водночас бувають ситуації, коли природа опікової речовини не встановлена. Тому потрібні універсальні засоби з нейтралізуючим властивостями, які б могли застосовуватися як при опіках кислотами, так і лугами. Таким універсальним засобом може бути сорбент «Полісорб», нейтралізуючі властивості якого по відношенню до лугів ми вивчали.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41761
Type: Theses
Appears in Collections:Наукові видання (МІ)

Views
Other3
Canada1
Germany5
France1
United Kingdom1
Italy1
Japan1
Lithuania1
Moldova5
Turkey1
Ukraine7
United States1
Downloads
China4
Germany3
Poland1
Ukraine9


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Gerasymiuk.pdf1.33 MBAdobe PDF17Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.