Видання зареєстровані авторами шляхом самоархівування

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/1

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Item
    Комплексне дослідження наночастинок оксидів металів методами просвічуваної, скануючої електронної та атомно-силової мікроскопії
    (Сумський державний університет, 2025) Чудеса, К.В.; Пшеничний, Роман Миколайович; Pshenychnyi, Roman Mykolaiovych
    Сучасні нанотехнології є ключовим напрямом розвитку науки, що має вагомий вплив на промисловість, медицину, електроніку, екологію та енергетику. Особливу увагу дослідників привертають наночастинки оксидів металів завдяки їхнім унікальним фізико-хімічним властивостям, таким як висока каталітична активність, оптична та електропровідна стабільність, магнітні та біоцидні характеристики. Завдяки цим властивостям наночастинки знаходять застосування у створенні сенсорних систем, захисних покриттів, високоефективних сорбентів, біомедичних препаратів та сучасних каталізаторів.
  • Item
    Фазовий склад наночастинок Zn1-xMgxO
    (Сумський державний університет, 2025) Бойко, Б.; Пшеничний, Роман Миколайович; Pshenychnyi, Roman Mykolaiovych; Доброжан, Олександр Анатолійович; Dobrozhan, Oleksandr Anatoliiovych; Опанасюк, Анатолій Сергійович; Opanasiuk, Anatolii Serhiiovych; Дегтяренко, В.
    Zn1-xMgxO (ZMO) є твердим розчином сполук ZnO і MgO, де введення Mg змінює кристалічну структуру та ширину забороненої зони (Eg) матеріалу. ZnO кристалізується у гексагональній фазі вюрциту (Eg ≈ 3,37 еВ), тоді як MgO має кубічну структуру NaCl (Eg ≈ 7,8 еВ). Відомо, що при x ⩽ 0,49 у розчині спостерігається гексагональна фаза, а при x ⩾ 0,5 формується кубічна структура, що визначає його фізико-хімічні властивості. Контроль фазового складу ZMO є важливим для оптимізації оптичних і електричних характеристик матеріалу, а можливість зміни Eg робить його перспективним для застосування в оптоелектроніці, в першу чергу, як детекторного матеріалу на ультрафіолетову область спектра.