Видання зареєстровані авторами шляхом самоархівування

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/1

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 49
  • Item
    Екологічні наслідки впливу розливів нафти на ґрунти (на прикладі Роменського району)
    (Сумський державний університет, 2025) Гришко, А.О.
    У кваліфікаційній роботі було розглянуто фізичні та хімічні властивості нафти, які токсичні елементи входять до її складу так як вони впливають на ґрунт та представників, що в ньому мешкають; проаналізовано екологічні наслідки процесів нафтовидобування для ґрунтів, включаючи територію Роменського району.
  • Item
    Towards proactive policy: a framework for safe and sustainable fertiliser management
    (Sumy State University, 2024) Коблянська, Інна Ігорівна; Koblianska, Inna Ihorivna
    The anticipated growth of the population in forthcoming decades is poised to exert a heightened strain on agricultural production, potentially exacerbating its dependence on fertiliser application. Within this milieu, pollution-related concerns stemming from imprudent fertilisation practices are progressively intensifying. Globally, numerous initiatives have been initiated to coordinate countries' endeavours in addressing these concerns. Concurrently, national frameworks for sustainable fertiliser management exhibit systematic organisation and efficacy deficiencies. Consequently, the health aspect of food security remains a pertinent pragmatic and scientific apprehension.
  • Item
    Екологічний аналіз новітніх технологій видалення мікропластику в водних об'єктах
    (Сумський державний університет, 2024) Ізмалкова, М.А.
    Мета кваліфікаційної роботи – проведення екологічного аналізу новітніх технологій видалення мікропластику з водних об'єктів з метою оцінки їх ефективності, екологічної безпеки та можливостей впровадження на практиці.
  • Item
    Дослідження хімічного забруднення ґрунтів Сумського регіону фторидами
    (Сумський державний університет, 2024) Матвійчук, В.О.
    Бакалаврська кваліфікаційна робота складається зі вступу, 3 розділів і загальних висновків. Загальний обсяг роботи 61 сторінок, зокрема 12 рисунків, 4 таблиць, 57 літературних джерел. Предметом бакалаврської кваліфікаційної роботи є ступінь забрудненості грунтів фторидами в межах Сумської області. Робота складається з п’яти частин : Вступ; Розділ 1. Огляд літературних джерел; Розділ 2. Методи визначення водорозчинного фтору в ґрунті; Розділ 3. Результати дослідження; Список використаних джерел; Додатки Об’єкт дослідження - грунти Сумської області. Метою цієї кваліфікаційної роботи є дослідити та оцінити ступінь забрудненості грунтів фторидами в межах Сумської області. Одержані результати - в роботі проведено аналіз літературних джерел щодо класифікації ґрунтів України за генетичними та субстанційними типами. Розглянуто хімічний склад ґрунту; його властивості (поглинальна здатність,хімічні і фізичні властивості); різноманітність ґрунтів Сумського регіону. Показано, що основними шляхами забруднення ґрунтів фтором є використання дешевих фосфоровмісних добрив і промислові підприємства з переробки фосфатної сировини. Розглянуто теоретичні основи потенціометричного методу аналізу. Проведено дослідження та аналіз проб ґрунту в межах Сумської області, а також визначено рівень забрудненості грунтів фторвмісними речовинами.
  • Item
    Технологія виробництва біоетанолу з метою зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище
    (Сумський державний університет, 2023) Бартош, Е.Ю.
    Мета магістерської роботи – визначити технологію виробництва біоетанолу та встановити вплив на довкілля під час використання цього біопалива з метою зменшення техногенного навантаження.
  • Item
    Технології очищення зворотних стічних вод нафтових родовищ
    (Сумський державний університет, 2023) Рибалка, М.В.
    У кваліфікаційній роботі проаналізовано методи очищення зворотніх стічних вод. Виконано перевірки методів та співставлення їх ефективності. Зроблено дослідження сучасного стану технологій очищення зворотних стічних вод нафтових род та аналіз основних методів та технологій очищення зворотних стічних вод нафтових родовищ, а також вивчення ефективності.
  • Item
    Технології зберігання та утилізації радіоактивних відходів АЕС
    (Сумський державний університет, 2023) Мосійчук, Р.А.
    У кваліфікаційній роботі надана характеристика основних видів радіаційних відходів та джерела їх утворення. Наведена інформація про принципи зберігання та утилізації радіоактивних відходів, включаючи методи використання, переробки та знешкодження. Була проведена оцінка різних методів утилізації відходів та створена таблиця, яка дозволяє обрати найбільш ефективний метод утилізації для певних видів радіаційних відходів.
  • Item
    Технології утилізації нафтових шламів
    (Сумський державний університет, 2023) Гайнутдінов, М.О.
    В ході виконання кваліфікаційної роботи було проаналізовано вплив нафтових шламів на навколишнє середовище. Запропоновано заходи щодо зменшення впливу нафтових шламів на навколишнє середовище.
  • Item
    Енерготехнологія перетворення біомаси з виробництвом біочару для ремедіації ґрунтів
    (Сумський державний університет, 2023) Гаврилюк, В.Б.
    У кваліфікаційній роботі проаналізовано різні фактори виробництва та переваги впровадження в сільськогосподарську галузь в якості органічних добрив та регенерантів ґрунту. Виконано аналіз впливу біочару на стан ґрунтів, нормативних документів, щодо класифікації та нормування, а також цикл вироблення біочару. Запропоновані схеми виробництва та використання біочару за для створення оптимального та раціонального агрокомплексу в Україні. Розроблено схеми виробництва та використання біочару для створення замкнутої зеленого системи вирощування та споживання рослинної продукції з покращення стану землі на якій, вирощуються рослинні культури.
  • Item
    Екологічні аспекти використання біологічних методів очищення грунтів від важких металів
    (Сумський державний університет, 2023) Мороко, С.О.
    У кваліфікаційній роботі проаналізовано проблеми забруднення ґрунтів важкими металами, хімічну природу та токсичність важких металів для живих організмів, шляхи забруднення ґрунту, характеристику найбільш токсичних важких металів та їх вплив на ґрунтові екосистеми. Також, дослідження включає аналіз методів очищення ґрунтів від важких металів, зокрема біологічних методів, з описом механізмів їх дії, переваг та недоліків використання.