Видання зареєстровані авторами шляхом самоархівування

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/1

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Вплив показників ефективності передачі енергетичних інновацій на показники декабронізації економіки
    (Хмельницький національний університет, 2023) Матвєєва, Юлiя Тагiбекiвна; Matvieieva, Yuliia Tahibekivna; Опанасюк, Юлія Анатоліївна; Opanasiuk, Yuliia Anatoliivna; Росохата, Анна Сергіївна; Rosokhata, Anna Serhiivna; Коваленко, Євген Володимирович; Kovalenko, Yevhen Volodymyrovych; Шевченко, В.
    Стаття присвячена оцінці ефективності передачі енергетичних інновацій у контексті декарбонізації, що є основною ціллю зменшення вуглецевого сліду в світі. Стаття виявляє взаємозв'язокміж показниками, які відображають вплив енергетичних інновацій на зменшення викидів парникових газів та сприяють переходу до сталого, менш вуглецевого енергетичного майбутнього.Автори розглядають основні показники декарбонізації економіки та виявляють вплив розвитку енергетичних інновацій на ці показники. За допомогоюрегресійногоаналізу виявлено взаємозв'язок між показниками енергетичних інновацій та декарбонізацією.Стаття також розглядає можливості методів декарбонізації для різних галузейекономікита наводить аналіз основних показників, що застосуються для оцінки рівня декарбонізації, таких як Індекс екологічної ефективності (EPI), Глобальний інноваційний індекс (GII), Патентний індекс (GPI) та Індекс привабливості відновлюваної енергетики (RECAI).На основі аналізу цих показників по країнах G7, були доведені кореляційні зв’язки між наведеними показниками
  • Item
    Управління зеленим ланцюгом поставок в енергетиці на основі багатокритеріальної моделі KTTGSCM
    (ТОВ «ФІНТЕХАЛЬЯНС», 2023) Матвєєва, Юлiя Тагiбекiвна; Матвеева, Юлия Тагибековна; Matvieieva, Yuliia Tahibekivna; Опанасюк, Юлія Анатоліївна; Опанасюк, Юлия Анатольевна; Opanasiuk, Yuliia Anatoliivna; Вакуленко, Ігор Анатолійович; Вакуленко, Игорь Анатолиевич; Vakulenko, Ihor Anatoliiovych
    Застосування багатокритеріальних методів ухвалення рішень дозволяє зменшити неоднозначність, неточність і невизначеність при розробці процесів передачі та розробки інновацій для енергетики. У роботі зроблений літературний огляд впливу інноваційних технологій на стан енергетичного розвитку, проведений бібліографі-чний аналіз за допомогою програмного забезпечення VOSviewer на основі БД Scopus та Google Trends. У дослідженні узагальнено науково-методологічні підходи застосування KTTGSCM-моделі для управління інноваціями для зеленої енергетики та розроблений механізм реалізації цієї моделі. Розроблена авторська модель KTTGSCM для енергетичних інновацій, яка дозволяє оцінювати та аналізувати процес трансферу знань і технологій у зеленому ланцюзі поставок із метою підвищення ефективності та зменшення впливу на навколишнє середовище. Дослідження зорієнтоване на покращення розуміння моделі KTTGSCM та її застосування в управлінні зеленими ланцюгами поставок в енергетичному секторі. Метою дослідження є узагальнення науково-теоретичних положень щодо особливостей використання багатокритеріальної моделі KTTGSCM та розробка механізму передачі знань і технологій, які впливають на процес інновацій в управлінні зеленим ланцюгом поставок, на базі використання моделі KTTGSCM.
  • Item
    Socio-Economic Development of European Countries in Times of Crisis: Ups and Downs
    (MDPI, 2023) Krawczyk, D.; Мартинець, Вікторія Володимирівна; Мартинец, Виктория Владимировна; Martynets, Viktoriia Volodymyrivna; Опанасюк, Юлія Анатоліївна; Опанасюк, Юлия Анатольевна; Opanasiuk, Yuliia Anatoliivna; Рекуненко, Ігор Іванович; Rekunenko, Ihor Ivanovych
    У статті проаналізовано динаміку зміни показників соціально-економічного розвитку в умовах фінансово-економічної кризи та її негативних наслідків. Дослідження доводить, що фінансові кризи пов’язані з серйозними та тривалими спадами економічної активності. Проаналізовано соціально-економічний розвиток європейських країн під час криз. Дослідженням динаміки показників соціально-економічного розвитку підтверджено циклічність виникнення кризових явищ. Основний акцент був зроблений на фінансовій кризі 2008–2009 років та кризі COVID-19 (2020–2021 роки). На основі аналізу літературних джерел визначено основні показники, що характеризують кризи. Розроблено їх класифікацію за такими групами: випереджаючі індикатори, відстаючі індикатори та клієнтські випереджаючі індикатори розширення. На основі кореляційного аналізу визначено показники, які мають суттєвий вплив на соціально-економічний розвиток та є предикторами настання кризи. Автори пропонують розглядати такі випереджаючі індикатори, як збільшення частки приватного кредиту у ВВП, дефіцит бюджету, дефіцит платіжного балансу та реальна процентна ставка. Було визначено основні відстаючі показники, які мають сильну кореляцію з ВВП, такі як рівень зайнятості, державний борг, волатильність цін на акції та інвестиції. Провідні індикатори розширення клієнта включають безробіття, збільшення кількості нових підприємств, збільшення купівельної спроможності тощо. Деякі показники, наприклад безробіття, можуть бути як відстаючими індикаторами, так і випереджаючими індикаторами розширення клієнта. Негативні наслідки кризи зумовлені як самою кризою, так і дисбалансами, що передували кризі. Тому вивчення предикторів настання кризи є актуальним для своєчасного прийняття рішень з метою запобігання негативним наслідкам кризи. На основі виявлених відстаючих індикаторів досліджено кризу 2008–2009 років та кризу COVID-19. Для вивчення процесів розвитку цих криз автори поквартально проаналізували динаміку розвитку наступних макроекономічних показників: ВВП, рівня зайнятості та інвестицій. Методом порівняння виявлено подібності та розбіжності в характері виникнення та перебігу кризи 2008–2009 років і кризи COVID-19. Використано кейс-стаді єврозони та окремих країн ЄС (Німеччина, Франція, Італія та Іспанія). Враховуючи подібні перебіги криз, було зроблено прогноз соціально-економічного розвитку за проаналізованими показниками під час кризи COVID-19 на основі даних кризи 2008–2009 рр. Розраховано показники апроксимації прогнозу та обрано методику побудови подальших прогнозів. На основі ретроспективних даних розроблено прогноз ВВП методом екстраполяції на 2023–2024 роки. Необхідно враховувати, що при прогнозуванні криз, спричинених непередбаченими подіями та зовнішніми впливами, поряд з кількісним аналізом доцільно використовувати якісний. Ця стаття буде корисною дослідникам, політичним елітам, експертам, фінансовим аналітикам при розробці програм соціально-економічного розвитку країн.
  • Item
    A digital transformation into occupational health and safety systems: a review of the best practices in Europe
    (Estonian University of Life Sciences, 2023) Деміхов, Олексій Ігорович; Демихов, Алексей Игоревич; Demikhov, Oleksii Ihorovych; Опанасюк, Юлія Анатоліївна; Опанасюк, Юлия Анатольевна; Opanasiuk, Yuliia Anatoliivna; Деміхова, Надія Володимирівна; Демихова, Надежда Владимировна; Demikhova, Nadiia Volodymyrivna; Merisalu, Е.
    Цифровізація активно поширюється і широко впроваджується в системах охорони праці (OHS). Прогресивні технології дозволяють ефективно впроваджувати цифрові системи у всіх елементах циклу управління – від планування до моніторингу, оцінки та рішень у різних секторах економіки. Цілься. Мета статті – дати огляд поточного стану цифрової трансформації в політиці гігієни праці європейських країн та України та визначити позитивні та негативні аспекти цифровізації в системах управління охороною праці. метод. Огляд базується на повних дослідницьких статтях, звітах і матеріалах конференцій у Scopus, Web of Science і базі даних Google Scholar, де ключові слова «оцифрування», «гігієна праці», «безпека», «роботи» та «системи управління» для літератури пошук використовували. Результати. Загалом було проаналізовано 51 джерело, включаючи 23 повні дослідницькі статті та 28 публікацій від EU-OSHA, МОП та ОЕСР. Формування бази даних і використання систем великих даних та інструментів контролю для моніторингу та оцінки робочого середовища, цифрових інструкцій, законодавства та платформ електронного навчання є основними цифровими інструментами в системах управління охороною праці. Використання програм навігатора на робочому місці допомагає зібрати необхідну інформацію та внести правильні норми в закон. Застосування нових цифрових технологій дозволяє ефективніше виконувати функції інспекції охорони праці, обслуговування та запобігання ризикам, а також зменшити виробничі травми та захворювання. Висновки. Нова ідеологія державної політики щодо розробки цифрових систем управління охороною праці (DOHSS) зробить ефективними рішення, засновані на фактичних даних, і досягне високих стандартів безпеки, а також стимулюватиме зростання бізнесу окремих галузей на національному та європейському рівнях. Кращий європейський досвід цифрової трансформації в системи управління охороною праці може бути впроваджений і в Україні.
  • Item
    Management of wellness and recreation in urban agglomerations
    (LLC “Consulting Publishing Company “Business Perspectives”, 2020) Шевченко, Ганна Миколаївна; Шевченко, Анна Николаевна; Shevchenko, Hanna Mykolaivna; Петрушенко, Микола Миколайович; Петрушенко, Николай Николаевич; Petrushenko, Mykola Mykolaiovych; Буркинський, Борис Володимирович; Буркинский, Борис Владимирович; Burkynskyi, Borys Volodymyrovych; Хумарова, Ніна Іпполитівна; Хумарова, Нина Ипполитовна; Khumarova, Nina Ipolitovna; Опанасюк, Юлія Анатоліївна; Опанасюк, Юлия Анатольевна; Opanasiuk, Yuliia Anatoliivna
    Оздоровча та рекреаційна ситуація за своєю складністю суттєво не відрізняється від інших соціально-економічних проблем міських агломерацій в Україні і потребує вирішення в контексті Цілей сталого розвитку, особливо у покращенні добробуту та здоров'я населення. Метою цієї статті є виявлення взаємозв'язку між оздоровленням, відпочинком та туризмом, що відображається в управлінській структурі міської агломерації, та соціальним, екологічним та економічним станом оздоровлення та відпочинку. Взаємозв'язок визначається методом індексу / середнім геометричним показником відповідних відносних показників (включеність, економіка досвіду, оздоровлення з відпочинком, функція відновлення дозвілля, екологія оздоровлення та відпочинку) з динамікою 2009–2018 рр. За регіонами з найбільшими міськими агломераціями Україна. Аналіз управлінських структур виконавчих органів Дніпра, Києва, Одеси та Харкова виявляє особливі аспекти відображення оздоровчих та рекреаційних функцій, включаючи туризм та міську екологію. На основі порівняння рейтингових аналізів виправдано, чи відповідає оздоровлення та відпочинок у структурі управління міською агломерацією її соціальному, екологічному та економічному здоров’ю. Результати порівняння відносних показників оздоровлення та відпочинку в міських агломераціях та регіонах України за економічними (рівень доходу, спрямування додаткових коштів на відпочинок), соціальними (здоров’я, відсутність впливу захворювань на ефективність) чи екологічним (забруднення повітря на людину) факторами , як і взагалі (порівняння інтегральних показників), є основою для згладжування ситуації з оздоровленням та відпочинком у країні відповідно до інклюзивного принципу сталого розвитку.