Видання зареєстровані авторами шляхом самоархівування

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/1

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Гендер VIA. ЗМІ
    (Сумський державний університет, 2024) Садівнича, Л.О.
    Мас-медіа інтенсивно реагує на прояви масової культури та масової свідомості. Засоби масової інформації поширюють та нав'язують численні стереотипи «хорошого і поганого», «прекрасного і потворного». Це моделі поведінки, образи, манери, що під впливом змін політичної, економічної та культурної парадигм можуть набувати нових рис. Завдяки цьому в образах різностатевих людей, які є представленими у сучасних засобах масової інформації, можемо побачити як безліч історичних пластів, так і новітній грим. Здається, відійшли у минуле патріархальні стереотипи минулих епох, відображені в літературі у вигляді позитивного ідеалу залежної і пасивної жінки, чиє життя протікає в сімейному колі. Сьогодні в економіці й політиці, науці та дипломатії визначаються гендерні «підходи», «системи», «особливості». Досі не є закінченим процес згладжування того соціального, духовного, культурного дисонансу, який породжував виникнення та розвиток гендерної дискримінації. Демократія передбачає встановлення партнерства та рівноправ'я: жінкам відкривається шлях до вищих посад у владі, тоді як чоловіки стають відкритими до цих змін. Бажання самореалізації є характерним для обох статей. Уявлення про "гендерний режим", де чоловік вважається сильним, а жінка – слабкою, чоловік – розумним, а жінка – красивою, відступає в минуле. [3, с.136]. Не завжди чоловікові притаманні категорії "раціональне та культурне", тоді як жінці залишають лише "почуттєве та природне". Розходження в статусах, ролях, характері, поведінці та інших сторонах життєдіяльності індивідів різних статей існували завжди, і вони будуть існувати далі. Проте, використання протистояння між правами та обов'язками, природними задатками та реальними можливостями не завжди є раціональними та доцільними на соціальному рівні.
  • Item
    Масове кіно: серіали як медіакомунікації
    (Сумський державний університет, 2021) Болотаєва, А.
    Сучасне суспільство невипадково називають «цивілізацією протезів», маючи на увазі, що надлишок різноманітної інформації травмує, понижує смислову чутливість. Звичайно, до цього причетна масова культура, оскільки вона є джерелом інформації. «Засмічуючи» свідомість, масова культура, тим не менш, вирішує завдання елементарного просвітництва. Серіал, детектив, бестселер стають енциклопедією сучасного життя, адже, крім безпосереднього сюжету, вони несуть знання про різні сфери людської діяльності. Це створює відчуття достовірності та підсилює ефект присутності. На думку Е. Милосердової «за допомогою набору стійких світоглядних кліше, що формують неявний кодекс світорозуміння та моделі поведінки, масова культура намагається утамувати природну людську тугу за ідеалом, занурює свого користувача в особливий міфологічний світ, який нерідко сприймається ним як більш реальний, ніж його власне буденне існування. Завдяки такій специфічній якості масової культури як тілесність, у творах складається апологія моменту, самоцінного відчуття життя, що оберігає людину від драм минулого та шоку майбутнього».
  • Item
    Серіал "Гра престолів" як зразок масової культури
    (Сумський державний університет, 2018) Туча, О.О.
    Мета роботи – з’ясувати особливості серіалу «Гра престолів» (ГП) як явища масової культури.
  • Item
    Серіал «Теорія Великого Вибуху» як зразок масової культури
    (Сумський державний університет, 2018) Вишняк, Л.
    Сьогодні про американський телесеріал «Теорія Великого Вибуху» (ТВВ) знає більшість. Він посідає 13 місце у списку найпопулярніших серіалів за версією Тoramp [1]. Cеріали мають значний вплив на аудиторію, особливо на підлітків, бо дозволяють поринути у світ серіалу, пожити життям героїв. Таке явище називається ескапізмом. Метою роботи є визначення прийомів впливу ТВВ на аудиторію.
  • Item
    Массовая культура в панораме современной общественной жизнедеятельности
    (Украинская академия банковского дела Национального банка Украины, 2004) Закурдаева, В.В.
    Рассматриваются проблемы существования массовой культуры, ее место в современном обществе.
  • Item
    Соціально-естетична інтерпретація мистецької кризи ХХ століття
    (Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008) Васюріна, Алла Олександрівна; Васюрина, Алла Александровна; Vasyurina, Alla Oleksandrivna
    Характерне для сучасної філософсько-естетичної думки визначення суттєвих змін у мистецтві ХХ століття як кризових є віддзеркаленням об'єктивних процесів переструктуризації культури, які супроводжуються загальним загостренням критичності у світосприйнятті.