Факультет технічних систем і енергоефективних технологій (ТеСЕТ)

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 21
  • Item
    Огляд методик аналітичного визначення швидкості початку псевдозрідження
    (Сумський державний університет, 2025) Цахаєв, І.С.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Швидкістю початку псевдозрідження називається швидкість, при якій рух потоку рідини чи газу спричиняє розширення шару зернистого матеріалу і хаотичний рух твердих частинок в ньому. Тобто початок псевдозрідження настає тоді, коли порушується сталість нерухомого шару зернистого матеріалу.
  • Item
    Аналітичне визначення швидкісті витання твердих частинок при їх пневмотранспортуванні
    (Сумський державний університет, 2025) Середа, Б.О.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    У хімічних, будівельних, харчових і переробних галузях промисловості широко застосовують пневмотранспортні установки для переміщення сипучих матеріалів на задану висоту. Для стабільної роботи цих установок необхідно підтримувати певну робочу швидкість транспортного потоку, щоб не спостерігалося явище «завалу», за якого припиняється робота пневмотранспортних установок. Цю робочу швидкість потоку визначають як функцію швидкості витання твердих частинок. Тому під час розрахунків і проєктування пневмотранспортних установок важливим етапом є аналітичне визначення швидкості витання твердих частинок.
  • Item
    Огляд методик аналітичного визначення середнього діаметра частинок полідисперсної суміші
    (Сумський державний університет, 2025) Корнієнко, І.М.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Сипкі матеріали, які використовуються в хімічній, нафтохімічній та нафтопереробній промисловості, складаються, як правило, з частинок неоднакового розміру, тобто мають певний полідисперсний склад. Тому при проведенні гідродинамічних розрахунків доводиться оперувати середньою величиною діаметра частинки.
  • Item
    Дослідження властивостей залізного купоросу для моделювання процесу сушіння в апараті киплячого шару
    (Сумський державний університет, 2025) Кірний, В.Л.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Сульфатний метод виробництва двоокису титану супроводжується утворенням великої кількості відходів, зокрема залізо (ІІ) сульфат гептагідрату (залізного купоросу). Накопичення цих відходів створює екологічні проблеми, що робить актуальними дослідження їх утилізації. Перетворення залізного купоросу в моногідратну форму підвищує рівень його промислового застосування, суттєво знижує транспортні витрати.
  • Item
    Конвективне охолодження гранульованих та зернистих матеріалів
    (Університетська книга, 2021) Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych; Острога, Руслан Олексійович; Острога, Руслан Алексеевич; Ostroha, Ruslan Oleksiiovych; Боцко, Й.
    У пропонованому виданні розглянуто теоретичні основи гідродинаміки однофазного та двофазного потоків, механізму зважування твердої фази газовим потоком, кінетики процесу конвективного охолодження зернистого матеріалу та наведено результати експериментальних досліджень процесу охолодження й міжфазного теплообміну. Розглянуто основні конструкції охолоджувачів псевдозрідженого та зваженого шарів і техніко-економічні аспекти їх вибору та експлуатації. Особливу увагу приділено енергоощадним поличним апаратам. Матеріал розраховано на науковців – дослідників газодисперсних потоків, а також фахівців у галузі розроблення та проєктування апаратів зваженого шару для охолодження гранульованих і зернистих матеріалів у хімічній, харчовій та металургійній промисловості. Може стати в пригоді студентам відповідних спеціальностей для виконання курсових і дипломних проектів.
  • Item
    Удосконалення конструкції поличних контактів багатоступеневих гравітаційних сушарок
    (Сумський державний університет, 2014) Артюхова, Надія Олександрівна; Артюхова, Надежда Александровна; Artiukhova, Nadiia Oleksandrivna; Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Використання багатоступеневих апаратів в технології конвективного сушіння зернистих матеріалів дозволяє значно скоротити енергетичні витрати; при цьому в апаратах такого типу з’являється можливість управління процесом сушіння на кожному ступені. Завдяки можливості обладнання гравітаційної сушарки різними типами поличних контактів процес видалення вологи на кожному зі ступенів може проходити з різною інтенсивністю та тривалістю у часі.
  • Item
    Особливості процесу капсулювання мінеральних добрив органічною оболонкою
    (Сумський державний університет, 2014) Острога, Руслан Олексійович; Острога, Руслан Алексеевич; Ostroha, Ruslan Oleksiiovych; Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Капсулювання дисперсних матеріалів у стані псевдозрідження є поширеним фізичним методом нанесення захисних оболонок. Нанесена на поверхню частинок оболонка створює додатковий опір масоперенесенню в процесі розчинення добрив. Як результат цього, непродуктивні втрати елементів живлення зменшуються [1].
  • Item
    Особливості роботи "ромбічного" пневмокласифікатора
    (Сумський державний університет, 2014) Литвиненко, Андрій Володимирович; Литвиненко, Андрей Владимирович; Lytvynenko, Andrii Volodymyrovych; Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    З метою підвищення ефективності процесу поділу сипучих матеріалів на окремі фракції і розширення області його використання, подальше удосконалення пневмокласифікаторів йде в основному по шляху створення нових контактних елементів. Однак контактні елементи, являють собою своєрідні місцеві опори при русі висхідного повітряного потоку, що негативно впливає на енергоємність апарату. Чим більше кількість полиць в апараті, тим інтенсивніше контакт фаз, але і тим більше гідравлічний опір, а відповідно енерговитрати. Тому нашою метою було створення апарату, який буде мати мінімальний гідравлічний опір, у зв'язку з відсутністю в ньому поличних контактів, а відповідно і менші енерговитрати.
  • Item
    Особливості роботи "ромбічного" пневмокласифікатора із бінарною сумішшю і сумішшю із трьох компонентів
    (Сумський державний університет, 2015) Крісанова, Д.В.; Литвиненко, Андрій Володимирович; Литвиненко, Андрей Владимирович; Lytvynenko, Andrii Volodymyrovych; Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Для проведення експериментальних досліджень процесу розділення сипких матеріалів, були проаналізовані і опрацьовані літературні джерела, і на основі цих матеріалів, була створена лабораторна модель експериментальної установки.
  • Item
    Температурні режими процесу капсулювання мінеральних добрив органічною оболонкою
    (Сумський державний університет, 2013) Острога, Руслан Олексійович; Острога, Руслан Алексеевич; Ostroha, Ruslan Oleksiiovych; Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    У зв’язку зі сформованою екологічною обстановкою останнім часом активно пропагується використання добрив, що поєднують в собі дію органічних і мінеральних речовин, але при цьому виключають шкідливі для ґрунту добавки. Саме за цим принципом пропонується отримувати органо-мінеральні добрива пролонгованої дії шляхом нанесення товстої органічної оболонки на ядро мінерального походження в апараті киплячого шару. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31515