Факультет технічних систем і енергоефективних технологій (ТеСЕТ)

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Огляд методик аналітичного визначення швидкості початку псевдозрідження
    (Сумський державний університет, 2025) Цахаєв, І.С.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Швидкістю початку псевдозрідження називається швидкість, при якій рух потоку рідини чи газу спричиняє розширення шару зернистого матеріалу і хаотичний рух твердих частинок в ньому. Тобто початок псевдозрідження настає тоді, коли порушується сталість нерухомого шару зернистого матеріалу.
  • Item
    Аналітичне визначення швидкісті витання твердих частинок при їх пневмотранспортуванні
    (Сумський державний університет, 2025) Середа, Б.О.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    У хімічних, будівельних, харчових і переробних галузях промисловості широко застосовують пневмотранспортні установки для переміщення сипучих матеріалів на задану висоту. Для стабільної роботи цих установок необхідно підтримувати певну робочу швидкість транспортного потоку, щоб не спостерігалося явище «завалу», за якого припиняється робота пневмотранспортних установок. Цю робочу швидкість потоку визначають як функцію швидкості витання твердих частинок. Тому під час розрахунків і проєктування пневмотранспортних установок важливим етапом є аналітичне визначення швидкості витання твердих частинок.
  • Item
    Огляд методик аналітичного визначення середнього діаметра частинок полідисперсної суміші
    (Сумський державний університет, 2025) Корнієнко, І.М.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Сипкі матеріали, які використовуються в хімічній, нафтохімічній та нафтопереробній промисловості, складаються, як правило, з частинок неоднакового розміру, тобто мають певний полідисперсний склад. Тому при проведенні гідродинамічних розрахунків доводиться оперувати середньою величиною діаметра частинки.
  • Item
    Дослідження властивостей залізного купоросу для моделювання процесу сушіння в апараті киплячого шару
    (Сумський державний університет, 2025) Кірний, В.Л.; Юхименко, Микола Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych
    Сульфатний метод виробництва двоокису титану супроводжується утворенням великої кількості відходів, зокрема залізо (ІІ) сульфат гептагідрату (залізного купоросу). Накопичення цих відходів створює екологічні проблеми, що робить актуальними дослідження їх утилізації. Перетворення залізного купоросу в моногідратну форму підвищує рівень його промислового застосування, суттєво знижує транспортні витрати.
  • Item
    Конвективне охолодження гранульованих та зернистих матеріалів
    (Університетська книга, 2021) Юхименко, Микола Петрович; Юхименко, Николай Петрович; Yukhymenko, Mykola Petrovych; Острога, Руслан Олексійович; Острога, Руслан Алексеевич; Ostroha, Ruslan Oleksiiovych; Боцко, Й.
    У пропонованому виданні розглянуто теоретичні основи гідродинаміки однофазного та двофазного потоків, механізму зважування твердої фази газовим потоком, кінетики процесу конвективного охолодження зернистого матеріалу та наведено результати експериментальних досліджень процесу охолодження й міжфазного теплообміну. Розглянуто основні конструкції охолоджувачів псевдозрідженого та зваженого шарів і техніко-економічні аспекти їх вибору та експлуатації. Особливу увагу приділено енергоощадним поличним апаратам. Матеріал розраховано на науковців – дослідників газодисперсних потоків, а також фахівців у галузі розроблення та проєктування апаратів зваженого шару для охолодження гранульованих і зернистих матеріалів у хімічній, харчовій та металургійній промисловості. Може стати в пригоді студентам відповідних спеціальностей для виконання курсових і дипломних проектів.