Cтабілізація поверхневих структур адсорбату при конденсації за рахунок дифузії адатомів між шарами
No Thumbnail Available
Date
2020
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Сумський державний університет
Master’s thesis
Date of Defense
Scientific Director
Speciality
113 - Прикладна математика
Date of Presentation
December 2020
Abstract
Мета роботи: визначити вплив коефіцієнту дифузії адатомів між шарами на конфігурацію системи газ-конденсат у стаціонарному режимі.
Об’єкт дослідження: реакційн-дифузійна модель конденсації з газової фази.
Предмет дослідження: модель формування просторових структур в області нестабільності системи.
Встановлено, що збільшення коефіцієнту дифузії адатомів між шарами в однорідній системі приводить до реалізації переходів першого роду з формуванням трьох стаціонарних станів.
Виявлено, що збільшення концентрації адсорбату на другому шарі приводить до збільшення значень коефіцієнту дифузії адатомів між шарами коли реалізується бістабільність в системі.
Показано, що просторові структури адсорбату на першому шарі від підкладки будуть формуватися лише за умови врахування переходів адатомів між шарами. Збільшення коефіцієнту вертикальної дифузії приводить до реверсивних процесів формування просторових структур.
Keywords
моделювання, моделирование, modeling, просторові структури, просторовые структуры, spatial structures, C++
Citation
Глущенко, Б.А. Cтабілізація поверхневих структур адсорбату при конденсації за рахунок дифузії адатомів між шарами [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра; спец.: 113 – прикладна математика / Б.А. Глущенко; наук. керівник А.В. Дворниченко. - Суми: СумДУ, 2020. - 57 с.