Термодинамічна модель етапів енуклеації нанокластерних систем
No Thumbnail Available
Date
2018
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Сумський державний університет
Theses
Date of Defense
Scientific Director
Speciality
Date of Presentation
Abstract
Для системи неконтактуючих кластерів нами була проаналізована залежність вільної енергії Гіббса від радіуса кластера. При цьому було використано вираз для хімічного потенціалу системи, що характеризує етапи зародження та росту кластера. В результаті було доведено, що зростання кластерів спочатку призводить до їх торкання, а потім – до зникнення кордонів між ними (спікання). Початок спікання кластерів відповідає дискретному переходу від ізольованих кластерів до слабої взаємодії, а потім до сильної міжкластерної взаємодії.
Keywords
нанокластерні системи, нанокластерные системы, nano-cluster systems, наночастинки, наночастицы, nanoparticles, енуклеація, энуклеация, enucleation
Citation
Ющенко, О.В. Термодинамічна модель етапів енуклеації нанокластерних систем [Текст] / О.В. Ющенко, О.І. Ткаченко, М.С. Шрамко // Фізика, електроніка, електротехніка: матеріали та програма науково-технічної конференції, м. Суми, 5-9 лютого 2018 р. / Відп. за вип. С.І. Проценко. – Суми: СумДУ, 2018. – С. 53.