Оцінка впливу феромагнітної рідини на герметичність і динамічні коефіцієнти магніторідинного ущільнювального комплексу

No Thumbnail Available

Date

2018

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Сумський державний університет
Master’s thesis

Date of Defense

Scientific Director

Speciality

Date of Presentation

Abstract

Предмет дослідження: магніторідине ущільнення. Об'єкт дослідження: течія магнітної рідини в магніторідинних герметизаторах. Мета роботи: аналіз впливу магнітного поля на магніторідинні герметизаторі і розробка підходів до його моделювання і розрахунку. Методи дослідження: теоретичні та чисельні дослідження магніторідинних ущільнень, комп’ютерне моделювання їх роботи. Результати даної роботи дозволяють краще зрозуміти які процеси відбуваються в МРГ і удосконалити методи проектування і розробки нових типів герметизаторів на основі нанодисперсних МР. На основі єдиного підходу до моделювання методом кінцевих різниць і методом кінцевих елементів розроблені узагальнені числові моделі МР пристроїв герметизації. Розроблено гідродинамічну модель для розрахунку потоку магнітної рідини в кліренсі магнітної системи, яка враховує залежність в'язкості рідини від величини магнітної індукції. Щоб застосувати цю модель на практиці, використовується реалізований метод кінцевих елементів в програмному комплексі Comsol. Отримано вихрові обертальні структури руху рідини в канавках магнітних полюсів, і було виявлено, що найбільша швидкість обертання вихру існує у внутрішній канавці, що прилягає до вільної межі рідини. Максимальне значення швидкості обертання вихорів становить близько 10% лінійної швидкості на поверхні валу обертання.

Keywords

магніторідинне ущільнення, магнитожидкостное уплотнение, magnetic fluid seal, магнітна рідина, магнитная жидкость, magnetic fluid, метод кінцевих елелентів, метод конечных элементов, finite element method, магніторідинний герметизатор, магнитожидкостный герметизатор, magneto-fluidic hermetic, нанодисперсна магнітна рідина, нанодисперсная магнитная жидкость, nanodispersed magnetic fluid, магнітофлюїд, магнитофлюид, magneto-fluid

Citation

Журавльов, Є.Ю. Оцінка впливу феромагнітної рідини на герметичність і динамічні коефіцієнти магніторідинного ущільнювального комплексу [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного рівня магістра; 122 - комп'ютерні науки, освітня програма 8.113.00.04 - комп’ютерна механіка / Є.Ю. Журавльов; наук. керівник В.А. Марцинковський – Суми: СумДУ, 2018. – 71 с.

Collections

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By