Навчально-науковий медичний інститут (НН МІ)

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Item
    Фізична терапія при міжхребцевій грижі поперекового відділу хребта у чоловіків зрілого віку
    (Сумський державний університет, 2024) Чепурухін, П.С.
    У даній роботі досліджуються сучасні методи фізичної терапії для осіб з міжхребцевою грижею поперекового відділу хребта. У рамках цього дослідження було зроблено теоретичний і практичний аналіз ефективності фізичної терапії. Насамперед був здійснений аналіз наукової літератури, після чого вдалося виокремити декілька напрямів фізичної терапії, а саме: кінезіотерапію, фізіотерапію, лікувальний масаж та практику мануального терапевта. Для вирішення проблеми міжхребцевої грижі поперекового відділу хребта було розроблено індивідуальні програми фізичної терапії, до якої увійшли терапевтичні вправи, метою яких було покращення гоніометричних показників, зміцнення м’язової мускулатури спини, покращення рухової активності та зниження больових відчуттів. Щоб з’ясувати ефективність розробленої програми фізичної терапії, було випадковим методом відібрано 10 чоловіків з міжхребцевою грижею попереку віком від 38 до 58 років. Перед початком реалізації даних програм чоловікам було проаналізовано больові відчуття за шкалою ВАШ у поперековому відділі хребта. Перед проходженням програми фізичної терапії больові відчуття становили  6,4 1,2 бали. Протягом 21 дня кожен з учасників дослідження виконував положення розроблених індивідуальних програм фізичної терапії. Після проходження курсу фізичної терапії больові відчуття склали 3,6  0,7 бали. Також за даними гоніометрії були помічені позитивні зміни рухливості в поперековому відділі.
  • Item
    Оцінювання силових і аеробних здібностей осіб з ожирінням у програмах з кінезіотерапії
    (Сумський державний університет, 2019) Самокиш, К.О.
    У роботі досліджено способи контролю силових і аеробних навантажень осіб з ожирінням у програмах з кінезітерапії. Автор охарактеризував окремі складові програми кінезітерапії осіб з ожирінням. У роботі представлені рекомендації для створення програм з кінезітерапії для осіб з ожирінням із застосуванням силового і аеробного компонента.
  • Item
    Кінезіотерапія при сколіотичній поставі у підлітків
    (Сумський державний університет, 2019) Федотов, О.О.
    У роботі розглянуті методики кінезіотерапії при сколіотичній поставі у підлітків. Розроблені методичні рекомендації щодо застосування засобів кінезіотерапії при сколіотичній поставі у підлітків. Відзначено, що на формування постави в підлітковому віці значний вплив чине вага дитини, хвороби, харчування та звички.
  • Item
    Кінезіотерапія при остеохондрозі поперекового відділу хребта у осіб зрілого віку
    (Сумський державний університет, 2019) Левченко, А.А.
    Автором обґрунтувано програму фізичної терапії при поперековому остеохондрозі у осіб зрілого віку. Зміст комплексної фізіотерапевтичної програми заснований на розробленій комплексній програмі, впровадженні тренувальної програми з вправами помірного навантаження силового і аеробного спрямування та на розслаблення. Ефективність програми підкреслена позитивними змінами в функціональних системах організму, покращенням стану опорно-рухового апарату, сприятливими зрушеннями якості життя.
  • Item
    Кінезіотерапія при вегетативних дисфункціях у підлітків
    (Сумський державний університет, 2019) Новік, А.А.
    Автором проаналізовано принципи та засоби фізичної терапії, що застосовуються для підлітків з вегетативною дисфункцією. Автор розробив алгоритм застосування засобів фізичної терапії у підлітків з вегетативною дисфункцією. Ефективність програми підкреслена позитивними змінами в функціональних системах організму, покращенням стану серцево-судинної системи, які описані на підставі аналізу даних літератури.
  • Item
    Кінезіотерапія при ішемічній хворобі серця, ускладненій інфарктом міокарда у осіб похилого віку в лікарняному пероді
    (Сумський державний університет, 2019) Костюк, О.А.
    У роботі на основі аналізу наукових літературних джерел теоретично обґрунтувано та розроблено комплекс кінезіотерапевтичних вправ для хворих похилого віку з ішемічною хворобою серця, ускладненій інфарктом міокарда, в лікарняному періоді.
  • Item
    Кінезіотерапія для дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави
    (Сумський державний університет, 2019) Ягнічук, Р.В.
    У роботі теоретично обґрунтовано та експериментально апробовано програму фізичної терапії для дітей молодшого шкільного віку із порушенням постави.
  • Item
    Кінезіотерапія при інфаркті міокарда у чоловіків 45-55 років у післялікарняний період
    (Сумський державний університет, 2019) Галанцева, А.О.
    Робота присвячена реабілітації чоловіків 45-55 років після інфаркту міокарду. Проаналізовано науково-методичну літературу з питань кінезіотерапії після інфаркту міокарда. Охарактеризовано методи оцінки контролю та самоконтролю під час проведення кінезіотерапевтичних занять з особами, які перенесли інфаркт міокарда. Обґрунтовані механізми дії кінезіотерапії, дозованої ходьби, заняття на тренажерах на організм чоловіків віком 45-55 років після інфаркту міокарда. Розроблено комплексну програму кінезіотерапії для чоловіків 45-55 років після інфаркту міокарду у післялікарняний період
  • Item
    Кінезіотерапія при мікроцефалії у дітей до 5-ти років
    (Сумський державний університет, 2019) Кириленко, Є.М.
    Робота присвячена фізичній реабілітації при мікроцефалії у дітей до 5-ти років. Проаналізовано наукову літературу з питань дослідження. Охарактеризовано найбільш ефективні сучасні методики кінезіотерапії при мікроцефалії. Обґрунтовано та складено комплекс кінезіотерапії для дітей 5-ти років з мікроцефалією
  • Item
    Вплив кінезіотерапії на показники функціонального стану опорно-рухового апарату при шийному остеохондрозі хребта в осіб молодого віку
    (Сумський державний університет, 2019) Соколова, І.І.
    У роботі розроблено та експериментально перевірено комплексний підхід до фізичної терапії осіб з остеохондрозом шийного відділу хребта. Оцінено ефективність застосування фізичної терапії у хворих з остеохондрозом шийного відділу хребта