Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44712
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Синдром артеріальної гіпертензії як маркер ранньої діагностики хронічної хвороби нирок у практиці сімейного лікаря
Authors Линник, Л.Д.
Keywords артеріальна гіпертензія
хронічна хвороба нирок
гемодіаліз
хронічна ниркова недостатність
Type Masters thesis
Date of Issue 2016
URI http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44712
Publisher Сумський державний університет
License
Citation Линник, Л.Д. Синдром артеріальної гіпертензії як маркер ранньої діагностики хронічної хвороби нирок у практиці сімейного лікаря [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра; спец.: 14.01.38 - загальна практика - сімейна медицина / Л.Д. Линник; наук. кер. О.К. Мелеховець. - Суми: СумДУ; Мед. ін-т, 2016. - 46 с.
Abstract Артеріальна гіпертензія продовжує залишатись однією з найбільш актуальних проблем медицини. Ця хвороба підступна тим, що людина може взагалі її не відчувати, бо специфічних симптомів підвищення тиску не існує. У когось – болить голова (найчастіше – у потиличній ділянці), шумить у вухах, хтось відчуває нудоту чи запаморочення, а дехто почувається нормально, а тиск у нього в цей час "зашкалює". Часто єдиним симптомом артеріальної гіпертензії є тільки підвищення артеріального тиску, і щоб виявити недугу, достатньо поміряти тиск[50]. Кількість хворих АГ в Україні надзвичайно велика і, на жаль, стрімко росте. Ниркові хвороби – найбільша група за кількістю хворих серед вторинних гіпертоній, з неухильно прогресуючим перебігом що складає близько 5 % від числа хворих, що страждають АГ. Захворювання нирок – найбільш розповсюджена причина виникнення вторинної артеріальної гіпертензії. За даними різних авторів, АГ на різних етапах розвитку хронічної хвороби нирок спостерігається в 85- 100% випадків[25]. В структурі ускладнень хронічної хвороби нирок, особливо при хронічній нирковій недостатності, синдром артеріальної гіпертензії займає одне з лідируючих місць не залежно від етіологічних факторів є основною причиною ризику розвитку ішемічної хвороби серця і цереброваскулярних захворювань, які на 88,1 % визначають рівень смертності від хвороб кровообігу. В даний час розповсюдженість АГ в Україні досягла близько 12 млн. чоловік, що складає 31% від дорослого населення. З віком розповсюдженість хвороби збільшується і досягає 50-65% у людей старше 65 років[16]. Знання сучасної діагностики і принципів лікування вторинних артеріальних гіпертензій дозволить поліпшити якість надання допомоги хворим, які страждають на АГ.
Appears in Collections: Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти (МІ)

Views

Armenia Armenia
1
Canada Canada
2
China China
2
EU EU
1
France France
1
Germany Germany
6
Italy Italy
2
Lithuania Lithuania
1
Netherlands Netherlands
2685
Poland Poland
12
Sweden Sweden
1
Thailand Thailand
2
Ukraine Ukraine
1252
United Kingdom United Kingdom
10722
United States United States
16082
Unknown Country Unknown Country
43

Downloads

Canada Canada
1
China China
1
Czechia Czechia
1
EU EU
1
France France
5
Germany Germany
8
Italy Italy
1
Poland Poland
4
Romania Romania
1
Russia Russia
157
Turkey Turkey
1
Ukraine Ukraine
1159
United Kingdom United Kingdom
1
United States United States
16083
Unknown Country Unknown Country
80

Files

File Size Format Downloads
mag_Lynnyk.pdf 684,49 kB Adobe PDF 17504

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.