Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54114
Title: Системне запалення, як предиктор перебігу захворювання у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень
Authors: Коритова, К.П.
Keywords: гострі респіраторні вірусні інфекції
хронічне обструктивне захворювання легень
хронічне системне запалення
дихальні шляхи
острые респираторные вирусные инфекции
хроническое обструктивное заболевание легких
хроническое системное воспаление
дыхательные пути
Issue Year: 2017
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Коритова, К.П. Системне запалення, як предиктор перебігу захворювання у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра; спец.: 14.01.02 - внутрішні хвороби / К.П. Коритова; наук. керівник Л.Б. Винниченко. - Суми: СумДУ; Мед. ін-т, 2017. - 58 с.
Abstract: Захворювання дихальних шляхів так само стрімко зростає, як і науковий прогрес, і одне з передових місць займає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Частка ХОЗЛ, як однієї з провідних причин смертності, постійно збільшується. Так, у 1990 році ХОЗЛ була на 6-му місці серед причин смертності, до 2020 року переміститься на 3- тє місце. ХОЗЛ – це медичний, соціальний та економічний збиток для всього світового суспільства. В країнах Євросоюзу витрати на захворювання органів дихання становлять 6 % усього бюджету на охорону здоров’я, із них 56 % (38,6 млрд. євро) припадає на ХОЗЛ [3, 62]. ВООЗ передбачає, що до 2020 року ця патологія з 12 місця найпоширеніших у світі захворювань посяде 5-те місце, як причина смертності - з 6-го підніметься на 3-тє, а за соціально-економічними збитками - займе 5-те місце [73]. За даними ВООЗ, ХОЗЛ забирає в 2 рази більше життів, ніж рак легенів і щорічно у всьому світі від цієї патології помиратимуть 10 мільйонів курців [6]. ХОЗЛ- захворювання, яке можна попередити і яке піддається лікуванню, але незважаючи на постійне вдосконалення принципів діагностики та лікування ХОЗЛ, досягнути повного контролю над захворюванням та зупинити його прогресування поки що не вдалося [30,16,97]. Незважаючи на те, що сьогодні деякі ланки патогенезу ХОЗЛ залишаються не з'ясованими, центральна роль хронічного запалення є абсолютно доведеним фактом. Запальна реакція являє собою складний механізм з безліччю клітин і молекул [48]. Саме особливості хронічного запальної реакції визначають характер і індивідуальність течії ХОЗЛ, швидкість прогресування патологічних змін і ефективність терапії [3, 84]. Тому, так важливо мати розуміння механізмів ХЗР. Сама наявність системного запалення – це незаперечний факт. Але взаємозв’язок між системним запаленням та факторами, що погіршують перебіг захворюваннями – досі залишається не з’ясованим. В зв’язку з цим, останнім часом ведеться пошук причин та механізмів, що обтяжують клінічний перебіг та сприяють прогресуванню його розвитку.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54114
Type: Masters thesis
Appears in Collections:Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти (МІ)

Views
Other53
China1
Germany4
France2
United Kingdom3
Italy2
Netherlands1
Russia3
Slovakia1
Ukraine16
United States67
Downloads
Other182
Germany3
France16
Italy2
Luxembourg1
Netherlands1
Poland1
Russia11
Slovakia1
Ukraine81
United States5


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
mag_Korytova.pdf2.11 MBAdobe PDF304Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.