Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65916
Title: Розроблення та дослідження засобів місцевого призначення з гемостатичними властивостями для невідкладної допомоги та хірургії
Authors: Pohorielov, Maksym Volodymyrovych 
Deineka, Volodymyr Mykolaiovych
Husak, Yevheniia Volodymyrivna
Бергілевич, О.М.
Дейнека, К.М.
Гапченко, А.В.
Дєдкова, К.А.
Козик, Е.В.
Юсупова, А.Ф.
Гура, Ю.А.
Keywords: кровотеча
кровотечение
bleeding
хітозан
хитозан
chitosan
засоби медичного призначення
медицинские средства
medical supplies
Issue Year: 2016
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Розроблення та дослідження засобів місцевого призначення з гемостатичними властивостями для невідкладної допомоги та хірургії [Текст]: звіт про НДР (проміжний) / Кер. М.В. Погорєлов. - Суми: СумДУ, 2016. - 38 с.
Abstract: В основу гіпотези наукової розробки покладені відомості про наявність гемостатичних властивостей деяких похідних хітозану. Для перевірки гіпотези нами створена лінійка гелей з хітозану різної молекулярної маси з використанням різних розчинників (ацетат, аскорбінова, молочна кислоти). З гелей шляхом ліофільного висушування формувались губки, гемостатичні властивості яких перевірялись методом blood-clotting тесту. В результаті виконання етапу були розроблені моделі кровотечі з судин великого діаметру та паренхіматозних органів, які дозволять проводити відтворюваний експеримент з дослідження гемостатичної активності засобів медичного призначення. Доведено, що сорбція рідкої частини крові не має залежності від виду матеріалу з хітозану, в той час як молекулярна маса хітозану суттєво впливає на процеси тромбоутворення. Матеріали з молекулярною масою 200 кДа викликають адгезію тромбоцитів на поверхні зразків та активують їх, що виявляється у зміні форми елементів крові. Доведено, що механізм кровозупинної дії хітозану також полягає у зміні проникності мембрани еритроцитів, що призводить до зміни їх форми та утворенню сфероцитів з наступною їх агрегацією.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65916
Type: Technical Report
Appears in Collections:Звіти з наукових досліджень

Views
Other21
Germany1
Ukraine1
United States4
Downloads
Other12
China1
Germany1
Ukraine3


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Pohorelov_1290.pdf748.41 kBAdobe PDF17Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.