Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67842
Title: Економетричне моделювання механізму запобігання тіньовим схемам виведення капіталу через податкові та інвестиційні канали в Україні
Authors: Kobushko, Ihor Mykolaiovych
Tiutiunyk, Inna Volodymyrivna
Kobushko, Yana Volodymyrivna
Bozhenko, Viktoriia Volodymyrivna
Samusevych, Yaryna Valentynivna 
Vysochyna, Alina Volodymyrivna 
Leus, Daryna Volodymyrivna
Boiko, Anton Oleksandrovych 
Solodovnikov, Serhii Mykolaiovych
Kolesnyk, Maryna Yevhenivna
Reshetniak, Yaroslav Viacheslavovych 
Оголь, О.О.
Keywords: виведення капіталу
легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом
корупційні схеми
антикорупційна політика
вывод капитала
легализация доходов, полученных преступным путем
коррупционные схемы
антикоррупционная политика
withdrawal of capital
legalization of proceeds from crime
corrupt schemes
anti-corruption policy
Issue Year: 2017
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Економетричне моделювання механізму запобігання тіньовим схемам виведення капіталу через податкові та інвестиційні канали в Україні [Текст]: звіт про НДР (проміжний) / кер. І.М. Кобушко. - Суми: СумДУ, 2017. - 47 с.
Abstract: На основі аналізу існуючої системи застосування корупційних схем виведення капіталу за кордон, ідентифіковано ключові драйвери тінізації економіки та проведено класифікацію методів легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. За результатами аналізу найбільш поширених операцій по відмиванню коштів, зроблено висновок про найбільшу питому вагу (майже 60%) саме операцій по незаконному виведенню коштів за кордон, в структурі яких податкові та інвестиційні канали тінізації доходів визначено як найбільш вагомі. Досліджено позиції України в міжнародному фінансовому просторі за обсягом незаконних фінансових потоків, у розрізі п’яти, восьми та десятирічних періодів. Виявлено суттєві зміни як обсягів фінансових потоків, так і місця України в світовому рейтингу. Проведено аналіз обсягів тінізації доходів на основі електричного, монетарного методів, методу збитковості підприємств та методу «витрати населення – роздрібний товарооборот» за період 2006-2016 рр. Зроблено висновок про достатньо високий показник тінізації економіки та необхідність вдосконалення інструментів та методів реалізації існуючої антикорупційної політики. Проведено оцінювання ефективності проведених державних антикорупційних заходів з позиції підвищення податкової конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки в розрізі трьох складових: 1) організаційно-інституційної; 2) нормативно-правової; 3) методичного інструментарію оцінювання ефективності діяльності державних антикорупційних органів. Проведено аналіз кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Виявлено, що попри суттєві зміни в законодавстві України та створення нових державних органів управління у сфері протидії та запобігання корупції, поки що відсутні позитивні зрушення на шляху декорумпізації українського суспільства. Отримані у роботі результати дали можливість кількісно оцінити обсяги незаконного виведення капіталу за кордон, виявити диспропорції в обсягах тіньового виведення капіталу, визначити ключові драйвери впливу та визначити найбільш релевантні показники оцінки ефективності державної політики в боротьбі з нелегальним виведенням капіталу за кордон.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67842
Type: Technical Report
Appears in Collections:Звіти з наукових досліджень

Views
Other58
Downloads
Other91


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Kobushko_1352.pdf597.03 kBAdobe PDF91Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.