Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70970
Title: Екологічний аналіз процесів виробництва пластмас: порівняння синтетичних та біологічних полімерних матеріалів з використанням методу оцінки життєвого циклу
Authors: Ковалевська, А.Ю.
Keywords: пластмаса
полімери
оцінка життєвого циклу
забруднення навколишнього середовища
екологічні проблеми
Issue Year: 2018
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Ковалевська, А.Ю. Екологічний аналіз процесів виробництва пластмас: порівняння синтетичних та біологічних полімерних матеріалів з використанням методу оцінки життєвого циклу [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного рівня магістр; спец.: 101 - екологія / А.Ю. Ковалевська; наук. керівник Є.Ю. Черниш. – Суми: СумДУ, 2018. – 95 с.
Abstract: На сьогодні пластмаси широко використовуються в повсякденному житті завдяки своїм особливим властивостям, таким як довговічність, легка обробка і низька вартість виробництва. Але їх стабільність і стійкість до біологічної деструкції в природних умовах спричинила накопичення виробів із пластмас, що вже були вжитку, у навколишньому середовищі. Так, полімерна упаковка від харчових і нехарчових товарів є практично на всіх підприємствах торгівлі. Обсяги накопичення упаковки на підприємствах торгівлі складають від 0,5–3,0 до 50–150 кг / добу. Утилізація полімерних відходів допомагає зберегти природні ресурси, оскільки більшість полімерних матеріалів виготовляються шляхом переробки нафти і газу. У цьому напрямку актуальним є розвиток сфери рециклінгу полімерних відходів з використанням деяких традиційних полімерів і їх композитів, таких як поліетилен, поліпропілен і полістирол, і впровадження концепції механічної, хімічної переробки та використання їх енергетичного потенціалу. Альтернативами практичних методів управління твердими відходами є реорганізація, переробка і створення екологічного безпечних полімерних матеріалів, що здатні до біодеградації, на основі відновлюваних ресурсів, рослинних і текстильних відходів. Метою роботи є зниження рівня техногенного впливу від полімерних відходів на довкілля шляхом вдосконалення методологічних засад оцінки життєвого циклу полімерних матеріалів різного генезису та екологічного обґрунтування технологічних рішень їх утилізації.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70970
Type: Masters thesis
Appears in Collections:Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти (ТеСЕТ)

Views
Other18
Downloads
Other179


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Kovalevska_mag_2018.pdf2.77 MBAdobe PDF179Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.