Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46081
Title: Вплив оптичних і рекомбінаційних втрат на ефективність сонячних елементів на основі гетеропереходів n-ITO(ZnO)/n-CdS(ZnS,ZnSe)/p-CZTS
Authors: Opanasiuk, Anatolii Serhiiovych 
Dobrozhan, Oleksandr Anatoliiovych 
Данильченко, П.С.
Opanasiuk, Nadiia Mykolaivna
Keywords: Оптичні і рекомбінаційні втрати
Оптические и рекомбинационные потери
Optical and recombination losses
Сонячні елементи
Солнечные элементы
Solar cells
Гетероперехід
Гетеропереход
Heterojunction
Issue Year: 2016
Publisher: Астропринт
Citation: Вплив оптичних і рекомбінаційних втрат на ефективність сонячних елементів на основі гетеропереходів n-ITO(ZnO)/n-CdS(ZnS,ZnSe)/p-CZTS [Текст] / А.С. Опанасюк, О.А. Доброжан, П.С. Данильченко, Н.М. Опанасюк // Матеріали 7-ї Міжнародної науково-технічної конференції "Сенсорна електроніка та мікросистемні технології" (СЕМСТ-7), м. Одеса, 30 травня - 3 червня. - Одеса, 2016. - С. 146.
Abstract: Згідно з прогнозами з середини XXI століття сонячна енергетика стане домінуючим джерелом енергії людства. У наш час як перспективна заміна традиційним поглинаючим шарам тонкоплівкових сонячних елементів (СЕ) розглядається чотирикомпонентна сполука Cu2ZnSnS4 (CZTS), яка має оптимальну для перетворення сонячної енергії ширину забороненої зони (Eg = 1,5 eВ) та р-тип провідності. Віконним матеріалом у такому СЕ тардиційно виступає CdS, а фронтальним контактом ITO. Альтернативою відомим СЕ є конструкції з вікном з ZnS або ZnSe та струмознімальним шаром ZnO:Al. За оцінками ефективність тонкоплівкових СЕ з поглинаючим шаром CZTS складає 25-30 %. Однак ККД реальних СЕ не перевищує 12,7 %. Різниця між теоретичними передбаченнями та отриманими значеннями ефективності приладів пояснюється оптичними, електричними та рекомбінаційними втратами. Метою даного дослідження було визначення та порівняння оптичних та рекомбінаційних втрат у СЕ, що мають конструкцію n-ITO(n-ZnO)/n-CdS(n-ZnS.n-ZnSe)/p-CZTS/тильний металевий контакт.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46081
Type: Theses
Appears in Collections:Наукові видання (ЕлІТ)

Views
Other35
Canada1
China2
Germany3
France2
Indonesia1
India1
Romania1
Russia1
Ukraine13
United States2
Downloads
Other20
China1
Germany4
France1
India1
Netherlands5
Qatar1
Russia2
Ukraine17
United States1


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Opanasyuk_Vpluv_optuchnux_i_recombinaciinuh.pdf205.81 kBAdobe PDF53Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.