Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/99677
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title "Сумський вісник" як джерело досліджень соціокультурних процесів на Сумщині в період німецької окупації 1941-1943 рр.
Authors Шуть, Т.І.
ORCID
Keywords "Сумський вісник"
газета
окупаційна політика
культура
інструменти пропаганди
соціальне життя
окупація
Type Bachelous Paper
Speciality 032 - Історія та археологія
Date of Issue 2025
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/99677
Publisher Сумський державний університет
License Copyright not evaluated
Citation Шуть Т. І. "Сумський вісник" як джерело досліджень соціокультурних процесів на Сумщині в період німецької окупації 1941-1943 рр. : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 032 - історія та археологія / наук. кер. В. А. Нестеренко. Суми : Сумський державний університет, 2025. 78 с.
Abstract Метою кваліфікаційної роботи є комплексний аналіз газети «Сумський вісник» як історичного джерела для реконструкції соціального та культурного життя на Сумщині в період німецької окупації 1941-1943 років. Попри значну кількість опублікованих досліджень, присвячених тематиці Другої світової війни, інтерес до окремих її аспектів зберігає актуальність, особливо в контексті регіональних досліджень. Сучасні політичні та соціокультурні події актуалізують тему Другої світової війни в плані формування історичної пам’яті та соціокультурної динаміки Української держави на сучасному етапі її розвитку. У роботі досліджено комплексну систему заходів, впроваджуваних окупаційною адміністрацією Сумщини в період 1941-1943 років, спрямованих на встановлення всеосяжного контролю над регіоном. Проаналізовано ключові аспекти окупаційної політики, включаючи ідеологічний вплив через освіту та культуру, жорстке регулювання економіки, трудових ресурсів та житлово-побутових умов. Особливу увагу приділено використанню пропагандистського інструменту газети «Сумський вісник» для нав’язування власної ідеології та контролю над інформаційним простором. Підкреслено, що окупаційний режим характеризувався не лише експлуатацією ресурсів та обмеженням прав місцевого населення, але й активними спробами перебудувати соціально-культурне життя. Наголошено на глибоких трансформаціях, що відбулися в усіх сферах життя регіону внаслідок окупації. Перспективним напрямом подальших досліджень визначено детальне вивчення газети «Сумський вісник», зокрема складання покажчика авторського колективу видання.
Appears in Collections: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (ННІП)

Views

Downloads

Files

File Size Format Downloads
Shut_bac_rob.pdf 952.61 kB Adobe PDF 0

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.