Please use this identifier to cite or link to this item: https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/95549
Or use following links to share this resource in social networks: Recommend this item
Title Механізми формування та моделювання структурного стану плівок тугоплавких сполук з прогнозованими механічними характеристиками
Other Titles Відпрацювання умов синтезу наноструктурних покриттів із заданим структурним станом
Authors Honcharov, Oleksandr Andriiovych  
Badalian, Anna Yuriivna  
Khomenko, Oleksii Vitaliiovych  
Корніч, Г.В.
Shyrokorad, Dmitriy Viktorovich
Shyrokorad, Dmytro Viktorovych
Bilous, Dmytro Oleksandrovych
Kolinko, Ivan Serhiiovych  
Чернущенко, Р.Р.
Левчинський, А.В.
ORCID http://orcid.org/0000-0002-9275-0073
http://orcid.org/0000-0002-4656-3146
http://orcid.org/0000-0001-8755-9592
http://orcid.org/0000-0001-8809-3915
Keywords нанокристалічні плівки
нітриди та бориди перехідних металів
структура
фізико-механічні властивості
nanocrystalline films
transition metal nitrides and borides
structure
physical and mechanical properties
Type Technical Report
Date of Issue 2022
URI https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/95549
Publisher Сумський державний університет
License Copyright not evaluated
Citation Механізми формування та моделювання структурного стану плівок тугоплавких сполук з прогнозованими механічними характеристиками = Відпрацювання умов синтезу наноструктурних покриттів із заданим структурним станом : звіт про НДР (проміжний) / кер. О. А. Гончаров. Суми : Сумський державний університет, 2022. 40 с. № 0122U000776.
Abstract Об’єкт дослідження – процеси формування нанокомпозитних та багатошарових наноструктурних покриттів з комплексом прогнозованих властивостей на основі нітридів, карбідів та боридів перехідних металів, синтезованих за допомогою модернізованої установки магнетронного типу. Мета роботи – встановлення основних закономірностей формування складу та структури композитних наноструктурних покриттів з прогнозованими функціональними властивостями, розробка технологічних рекомендацій до практичного застосування захисних покриттів, зокрема для машинобудування та військово-промислового комплексу. Основним результатом, є визначення впливу енергетичних факторів магнетронного розпилення на формування структурно-фазового стану матеріалу покриття. Це дозволить розробити нові підходи до технології отримання захисних покриттів з контрольованими фізико-механічними характеристиками для застосування у різних галузях промисловості, насамперед у машинобудуванні – галузі яка включає в себе і виробництва військово-промислового комплексу Новизна підходу полягає в можливості контролювати складові частини потоків енергій іонів, електронів та швидких нейтралів, що бомбардують підкладку під час формування покриття. Зміна енергетичного впливу на підкладку дасть можливість отримувати покриття із прогнозованими фізико-механічнім властивостями, які задовольняють умовам тієї чи іншої прикладної задачі. Моделювання процесу формування досліджуваних покриттів дозволить прогнозувати їх структурний стан та фізико-механічні властивості. На базі отриманих даних можливо створення нової концепції розробки твердих, а в перспективі, і надтвердих, нанокомпозитних систем тугоплавких сполук і формулювання інноваційних пропозицій з перспективою впровадження розробки у виробництво. Запропонована технологія дозволить отримати високоточних інструментів обробки поверхонь та знизити вартість технологічного процесу.
Appears in Collections: Звіти з наукових досліджень

Views

Australia Australia
1
United States United States
7
Unknown Country Unknown Country
3

Downloads

Germany Germany
1
Ukraine Ukraine
1
United States United States
1

Files

File Size Format Downloads
Honcharov_zvit_2022.pdf 868,54 kB Adobe PDF 3

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.